1.
2.
3.
4.
5.
6. Вхід у ратушу леви прикрашали ще в 17 ст.
Було встановлено нову восьмигранну вежу з 4 циферблатами годинників. Вежу обвели балконом, який спирався на 20 консолей, 8 мали вигляд лева, і в кожного був щит із родинними емблемами. Скульптури, які можна бачити зараз, були виготовлені в 1939-40 рр. за зразком Т. Баронча. Їх вирізьбив львівський скульптор Євген Дзиндра. В 1990 р. герби на щитах були перероблені Петром Дзиндра.
7. Кам’яниця Массарівська, або Венеціанська. Будинок збудував архітектор Павло Щасливий в 1589 році на замовлення венеційського консула і купця Антоніо Массарі. Історію цього будинку зберігає крилатий лев св. Марка.
Тоді цей будинок називався Лоренцовичівським. Онучка Яна Лоренцовича вийшла заміж за лікаря Мартина Анчевського, і вже у XVII столітті кам’яниця називалася «докторівською». Доктор Анчевський прикрасив фасад будинку скульптурою свого патрона, Святого Мартина, який відрізає мечем полу свого плаща і віддає її жебракові. Тут і фігура львівського святого Станіслава Костки, покровителя і захисника міста від пожеж.
При вході до будинку із середньовічних часів збереглася кам’яна лавочка, на якій сидів охоронець, а над дверима родинний знак – на фортечній стіні лев із піднятим у лапі мечем.
9. Будинок на вулиці Руській 20, був збудований для української кредитної спілки "Дністер".
10. Між будинками на вулиці Руській 8 та 10, виходив прохід з середньовічної єврейської дільниці, що оточена була стінами, а ворота до неї стала Жидівська брама, що зачиняли на ніч. І леви на фасаді будинку тримають кадуцей, що мав форму палиці, обвитої двома зміями.
На першому поверсі зберігся портал XVI ст. серед них, зокрема дельфіни – символ успішної торгівлі
11. Львівські сплячі леви.
Порохова вежа, що збудована була з каміння Міського арсеналу.
Вхід до вежі охороняють два леви.
Немає коментарів:
Дописати коментар