четвер, 3 квітня 2014 р.

Оброшинский дендропарк та Палац Архієпископів






В 1730 р. коштом львівського архієпископа Скарбка був збудований літній палац для відпочинку вищих чиновників церк.ви.



Браму палацу «охороняють» два скульптурних зображення, одна з яких нагадує біблійного пророка з бородою та лахміттям замість одягу, а інша – модного франта десь так століття вісімнадцятого, у трикутному капелюсі та камзолі, з під якого виглядає мереживний комір сорочки. 




Посередині двору міститься й сам палац, побудований з цегли за проектом архітектора Ю. Фонтана. Чотири невеликі об’єми у формі квадратів по боках палацу нагадують своїми обрисами башти оборонних маєтків XVII-XVIII сторіч. Оздоблювальні роботи проводилися пізніше – у 60-х роках ХVІІІ століття. 








З 1941 по 1944 році у палаці мешкало німецьке військове командування. А після війни була облаштована своєрідна школа-технікум, де здобували освіту водії, трактористи й механізатори з багатьох довколишніх сіл. Згодом споруда стала корпусом Науково-дослідного інституту землеробства і тваринництва західних областей України. 



Вид задньої частини  палацу.












Навколо нього було розбито красивий парк з терасами і каскадом озер, який, як і сам палац, зберігся до наших днів. Парк біля палацу сьогодні складається з двох частин: верхня – це дендропарк Інституту землеробства і тваринництва, у нижній розташовано зоопарк.

























Немає коментарів:

Дописати коментар